Moje dziecko idzie do szkoly

Program „Moje dziecko idzie do szkoÅ‚y” skierowany jest do dzieci klas pierwszych, ich rodziców i opiekunów.

Rok szkolny 2017/2018

ZajÄ™cia profilaktyczno-wychowawcze „HaÅ‚as, twój wróg” dla uczniów klas pierwszych i drugich – 23,26,27 lutego 2018r.
Uczniowie  klas pierwszych i drugich uczestniczyli w zajÄ™ciach dotyczÄ…cych negatywnego wpÅ‚ywu haÅ‚asu na stan zdrowia, poprowadzonych przez studentów pielÄ™gniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Uczniowie zapoznali siÄ™ z budowÄ… narzÄ…du sÅ‚uchu i sposobem odbierania dźwiÄ™ków. Celem nadrzÄ™dnym zajęć byÅ‚o uwrażliwienie najmÅ‚odszych uczniów na szkodliwość haÅ‚asu i zachÄ™cenie do cichszych form zabawy, zwÅ‚aszcza podczas przerw, co przyniesie korzyÅ›ci wszystkim uczestnikom życia szkolnego.

Kazimiera Sitarz

Rok szkolny 2016/2017

12.04.2017 r. - "Swój mózg znam i o niego dbam"- zajÄ™cia dla uczniów klas mÅ‚odszych  poprowadzone przez studentki II roku PielÄ™gniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.Studentki zapoznaÅ‚y dzieci z budowÄ… i funkcjonowaniem mózgu. PrzeprowadziÅ‚y zabawy edukacyjne, uÅ›wiadamiajÄ…ce jak dziaÅ‚ajÄ… nasze zmysÅ‚y. Uczniowie uczyli siÄ™, co należy robić, aby mózg byÅ‚ w jak najlepszej kondycji.  Dowiedzieli siÄ™, jak dbać o swój mózg i co mu szkodzi.

Hałas i jego wpływ na zdrowie człowieka.
W dniach 27 -  28 lutego i 1 marca 2017 r. z  uczniami klas I - IV spotkaÅ‚y siÄ™ studentki pielÄ™gniarstwa. PrzeprowadziÅ‚y zajÄ™cia poÅ›wiÄ™cone zjawisku haÅ‚asu, który mÅ‚odsi uczniowie znajÄ… najlepiej. CzÄ™sto staje siÄ™ on zmorÄ… naszych szkolnych przerw. Panie przekonywaÅ‚y dlaczego warto dbać o zmniejszenie nasilenia szkolnej wrzawy. DziÄ™ki tym zajÄ™ciom dzieci dowiedziaÅ‚y siÄ™, że haÅ‚as nie tylko uszkadza nasz sÅ‚uch. Negatywne skutki oddziaÅ‚ywania haÅ‚asu na organizm czÅ‚owieka (po przekroczeniu 75 dB) sÄ… liczne, a wÅ›ród nich warto wymienić także:
nerwice, bóle gÅ‚owy, pobudliwość, osÅ‚abiony czas reakcji, nadciÅ›nienie tÄ™tnicze, choroba wrzodowa,
choroby wzroku.
Zapamiętajmy: Hałasujesz - źle się czujesz!
Zapamiętajmy: Hałas męczy, hałas boli, hałas myśleć nie pozwoli!

Kazimiera  Sitarz

Rok szkolny 2015/2016

4 grudnia 2015 r. uczniowie klas I uczestniczyli w zajÄ™ciach "Bezpieczna zebra". Spotkanie z przemiÅ‚Ä… i mÄ…drÄ… zebrÄ… pomoże dzieciom w lepszym rozumieniu zasad bezpieczeÅ„stwa w ruchu drogowym. Uczniowie otrzymali pamiÄ…tkowe gadżety i opaski odblaskowe, które bÄ™dÄ… przypominaÅ‚y o tym spotkaniu.

Kazimiera Sitarz

W naszej szkole jest realizowany program edukacyjny

Ulotka-oswietlenie

II ÅšNIADANIE - WAÅ»NA „LEKCJA” W PLANIE DNIA UCZNIA