O nas

SzkoÅ‚a Podstawowa nr 3 w Lublinie istnieje od 1970 roku. Naszym patronem jest Juliusz SÅ‚owacki. Chyba nikomu z Was nie trzeba przypominać, że to jeden z najwiÄ™kszych poetów epoki romantyzmu. Jego miÅ‚ość do rodziny, patriotyzm, przywiÄ…zanie do tradycji narodowej sÄ… dla nas wartoÅ›ciami, na których siÄ™ wzorujemy.

Fascynuje nas również wspóÅ‚czesny Å›wiat. Nowoczesne technologie znalazÅ‚y miejsce w szeregu zajęć lekcyjnych. Dwie pracownie komputerowe, tablica interaktywna, centrum multimedialne, komputery i rzutniki w salach lekcyjnych uatrakcyjniajÄ… zajÄ™cia.

Nasza szkoÅ‚a zlokalizowana jest przy spokojnej uliczce Balladyny, na znanym z piÄ™knego poÅ‚ożenia osiedlu Juliusza SÅ‚owackiego bÄ™dÄ…cego częściÄ… LSM. Cicha i bezpieczna okolica, dużo zieleni - to atuty, na które warto zwrócić uwagÄ™. Niedaleko znajdujÄ… siÄ™ dwie arterie komunikacyjne – Al.Krasnicka i ul.Zana. DziÄ™ki temu Å‚atwo dojechać do nas komunikacjÄ… miejskÄ… bÄ…dź wÅ‚asnym autem.

SzkoÅ‚a kilka lat temu zostaÅ‚a wyremontowana. Jest w niej ciepÅ‚o i przytulnie. MiÅ‚o jest wejść do Å‚adnych pracowni i … wyremontowanych, czystych toalet (trochÄ™ prozaiczne, ale jak ważne, gdy przebywa siÄ™ w szkole wiele godzin). Jasne i przestronne korytarze sprzyjajÄ… bezpiecznemu spÄ™dzaniu czasu na przerwach. ZwÅ‚aszcza, że oko monitoringu czuwa nad naszym bezpieczeÅ„stwem. A gdy jest ciepÅ‚o, możemy bawić siÄ™ na nowoczesnym kompleksie boisk szkolnych. Niewiele szkóÅ‚ może siÄ™ takim pochwalić.

W razie problemów możemy liczyć na pomoc naszych wychowawców i nauczycieli. Mamy również możliwość  korzystania z gabinetu stomatologicznego i opieki pani pielÄ™gniarki.

SzkoÅ‚a, to oczywiÅ›cie nauka. I ci bardzo uzdolnieni , i ci, którzy majÄ… trudnoÅ›ci, znajdÄ… tutaj pomoc i zainteresowanie nauczycieli. Mamy dużo zajęć, w czasie których rozwijamy swoje talenty i zainteresowania.

W szkole jest realizowanych wiele pożytecznych programów: „Nasza szkoÅ‚a, naszÄ… szansÄ…”, „ÅšpiewajÄ…ca Polska”. WspóÅ‚pracujemy ze Stowarzyszeniem "Wiosna”, dziÄ™ki czemu wielu naszych uczniów otrzymuje indywidualnÄ… pomoc. Nad wszystkim czuwa nasza Pani pedagog, która zawsze znajdzie dla nas czas, gdy mamy problemy.

Rozwijamy również swoje sportowe pasje. Sportowy Klub „Trójka” daje nam możliwość spróbowania „jak smakuje zwyciÄ™stwo” i czym jest „gorycz porażki”. Mobilizujemy wtedy wszystkie siÅ‚y ,aby jak najlepiej wypaść w czasie zawodów. Przede wszystkim jednak dobrze siÄ™ bawimy i ciekawie spÄ™dzamy czas.

"Nie tylko naukÄ… uczeÅ„ trójki żyje”. SzkoÅ‚a daje nam również możliwość nawiÄ…zywania nowych przyjaźni w czasie szkolnych wycieczek, zabaw. To bardzo nas integruje i uczy mÄ…drego spÄ™dzania wolnego czasu. ChÄ™tnie też podejmujemy siÄ™ dziaÅ‚alnoÅ›ci charytatywnej. Nasz SamorzÄ…d Uczniowski dopinguje nas do udziaÅ‚u w wielu akcjach o zasiÄ™gu lokalnym i ogólnopolskim.

Gdy jesteÅ›my gÅ‚odni, pyszny i tani obiadek można zjeść w stoÅ‚ówce szkolnej. A gdy wolimy poczekać na ten domowy, w sklepiku szkolnym również kupimy maÅ‚e „co nieco”

Jeżeli wiÄ™c zastanawiasz siÄ™ z rodzicami lub opiekunami nad wyborem szkoÅ‚y, przyjdź do nas w dowolnej chwili, skorzystaj z naszego zaproszenia na „DzieÅ„ otwarty” . Zapraszamy.

W imieniu spoÅ‚ecznoÅ›ci  SzkoÅ‚y Podstawowej nr 3

mgr Urszula Wesołowska