Nie pamiętasz hasła? Załóż nowe konto

Laboratium przyszoci

Młodzi Zdolni z Lublina

MŁODZI ZDOLNI Z LUBLINA – program edukacyjny

realizowany we współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji,

dotowany z funduszy UE.

Głównym celem programu jest wspieranie rozpoznawania zdolności uczniów, rozwój ich zainteresowań i kompetencji.

Celem projektu jest też wzmocnienie procesu rozpoznawania i realizacji indywidualnych uzdolnień  uczniów przyczyniający się do rozwoju kompetencji kluczowych: ICT, umiejętność rozumienia, kreatywność; innowacyjność; krytyczne myślenie; rozwiązywanie problemów; umiejętność pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy.

Działania realizowane w ramach projektu umożliwią rozwój co najmniej 3 ze wskazanych poniżej kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych tzw. transversal skills niezbędnych na rynku pracy: umiejętności matematyczno-przyrodnicze; umiejętności posługiwania się językami obcymi; ICT; umiejętność rozumienia, kreatywność; innowacyjność; przedsiębiorczość; krytyczne myślenie; rozwiązywanie problemów; umiejętność uczenia się, umiejętność pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy.

Uczestnicy: uczniowie klas czwartych z 4a i 4b i ich rodzice.

Prowadzący zajęcia: pracownicy naukowo-dydaktyczni WSEI , edukatorzy, psycholodzy – specjaliści w danej dziedzinie.

Koordynatorzy programu z ramienia szkoły : Monika Golec i Jolanta Jurkowska

Bloki tematyczne:

·         Odkrywamy swoje talenty - 10h ( indywidualny profil uzdolnień w oparciu o koncepcję Gardnera )

·         Odkrywam talenty z rówieśnikami – 12h ( umiejętność pracy zespołowej , krytycznego myślenia)

·         Odkrywam kreatywne sposoby myślenia i rozwiązywania problemów – 18h (nowoczesne technologie edukacyjne LegoWeDo oraz Minecraft EOU )

·         Odkrywam świat nauki – 12 h zajęcia w siedzibie WSEI

·         Dzień Odkrywców - konferencja podsumowująca

Czas trwania programu: od października 2018 r. do 30 czerwca 2019 r.