Komunikacja medialna

Rok szkolny 2021/2022

PROGRAM PROFILAKTYCZNY „INTERNET 3,2,1 …” Program "3... 2... 1... Internet!" poÅ›wiÄ™cony jest bezpieczeÅ„stwu dzieci w Internecie. ZajÄ™cia dotyczÄ…ce tej tematyki i korzystania z sieci dla uczniów klas VI poprowadziÅ‚ ekspert w dziedzinie edukacji medialnej dr Marek DyÅ› z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Lublinie. W dniach 6, 9 i 10 czerwca 2022 r. uczniowie w swoich zespoÅ‚ach klasowych pracowali w ramach programu profilaktycznego „Internet 3,2,1 …”. W każdej klasie zajÄ™cia odbywaÅ‚y siÄ™ przez trzy kolejne dni. Uczniowie pracowali grupowo i indywidualnie. Rozmowy i dyskusje przeplatane byÅ‚y projekcjÄ… atrakcyjnych kreskówek poÅ›wiÄ™conych różnym formom internetowych zagrożeÅ„. UwagÄ™ uczniów przykuwaÅ‚y przygody bohaterów kreskówek komentowane przez samego Krzysztofa HoÅ‚owczyca - ambasadora programu "3...2...1... Internet!".

Rok szkolny 2017/2018

Uczniowie klas szóstych 23 marca 2018r. uczestniczyli w warsztatach z zakresu edukacji medialnej „Media - wróg czy przyjaciel?”. PoprowadziÅ‚y je studentki psychologii KUL. Celem zajęć byÅ‚o uÅ›wiadomienie uczniów, że korzystanie z mediów daje wiele korzyÅ›ci, ale niesie również dużo zagrożeÅ„. Uczniowie uzyskali wiedzÄ™ o istniejÄ…cych mediach i ich wykorzystaniu w życiu codziennym. Dowiedzieli siÄ™, jakie sÄ… konsekwencje nadmiernego stosowania mediów. Przypomnieli sobie także o sposobach bezpiecznego z nich korzystania.

Film "Wyloguj siÄ™": https://www.youtube.com/watch?v=phCSXKqKQuo

Film "Wyloguj siÄ™ do życia": https://www.youtube.com/watch?v=YO3UN6gQeaA

Rok szkolny 2016/2017

ZajÄ™cia profilaktyczne w ramach edukacji medialnej dla uczniów klas IV -VI prowadziÅ‚ dr Marek DyÅ› z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Lublinie
Tematyka gier komputerowych zdominowaÅ‚a październikowe spotkania dla starszych uczniów naszej szkoÅ‚y, prowadzone w ramach edukacji medialnej przez dr Marka Dysia, specjalistÄ™ z zakresu edukacji medialnej z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Lublinie.
W dniach 10 i 11 października 2016 r. odbyÅ‚y siÄ™ zajÄ™cia "Profilaktyka uzależnieÅ„ od gier komputerowych" adresowane do uczniów klas VI.
Temat "Uwrażliwienie na wÅ‚aÅ›ciwe korzystanie z gier komputerowych"  przyÅ›wiecaÅ‚ spotkaniom z uczniami klasa IV i V. Spotkania miaÅ‚y miejsce oddzielnie z uczniami każdej klasy 11, 18 i 25 października 2016 r. ByÅ‚ to czas nie tylko na wysÅ‚uchanie wskazówek lub przestróg naszego goÅ›cia, ale także zadania mu nurtujÄ…cych pytaÅ„, czy podzielenia siÄ™ wÅ‚asnymi doÅ›wiadczeniami.

W dniach 3, 8, 15, 22 i 29.X.2012 r. dla uczniów klas IV i V zorganizowane zostaÅ‚y zajÄ™cia warsztatowe  „Już sam poruszam siÄ™ po Internecie”. DotyczyÅ‚y one edukacji medialnej, zagrożeÅ„ internetowych i zasad bezpieczeÅ„stwa podczas  korzystania z Internetu.
Zajęcia te prowadził p. dr M. Dyś, pedagog z PPP-3 w Lublinie.

Uczniowie klas VI w dniach 4, 6 i 13 maja 2011 r. uczestniczyli w warsztatach z zakresu edukacji medialnej, które prowadziÅ‚ Pan dr Marek DyÅ›, pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Lublinie. ZajÄ™cia wzbudziÅ‚y duże zainteresowanie uczniów, poszerzyÅ‚y też wiedzÄ™ o zagrożeniach, wynikajÄ…cych z niewÅ‚aÅ›ciwego korzystania z komputera. Warsztaty byÅ‚y elementem dziaÅ‚aÅ„ profilaktycznych szkoÅ‚y.

22.11.2011 r.

ZakoÅ„czyÅ‚y siÄ™ zajÄ™cia dla uczniów klas VI, którzy uczestniczyli w spotkaniach z dr Markiem Dysiem
dotyczÄ…cych bezpiecznego korzystania z Internetu i komunikacji medialnej.