2023-09-30 06:04:01

Olimpiada dla Przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublinie

„Nie musisz być wielki, aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim”

Les Brown

27 wrzeÅ›nia 2023 r. na szkolnym boisku odbyÅ‚a siÄ™ Olimpiada dla Przedszkolaków, w której wzięły udziaÅ‚ dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 39 – grupy „PszczóÅ‚ki” i „Å»abki”, Przedszkola nr 33 im. Kubusia Puchatka w Lublinie i oddziaÅ‚u „0” naszej szkoÅ‚y (Å‚Ä…cznie 85 przedszkolaków), a także nasi uczniowie z klas 1-3.

Pani dyrektor Urszula WesoÅ‚owska powitaÅ‚a przybyÅ‚ych goÅ›ci. Po krótkim wstÄ™pie historycznym na temat poczÄ…tków olimpiady w Grecji dzieci odsÅ‚uchaÅ‚y hymn olimpijski, a kapitanowie drużyn zapalili symboliczny znicz olimpijski. AtrakcjÄ… naszej olimpiady byÅ‚ pokaz artystyczny w wykonaniu uczennic z klas 2 i 3. MÅ‚odych sportowców przygotowaÅ‚a pani wicedyrektor Agnieszka Adamczyk-Syta.

NastÄ™pnie uczestniczy wykonali rozgrzewkÄ™ przy muzyce i z werwÄ… przystÄ…pili do sportowych konkurencji. Kapitanowie poprowadzili swoje drużyny do poszczególnych stacji, gdzie każde dziecko mogÅ‚o wykazać siÄ™ sprytem, szybkoÅ›ciÄ… i umiejÄ™tnoÅ›ciÄ… efektywnej wspóÅ‚pracy w grupie. NiezwykÅ‚a atmosfera, zdrowa rywalizacja, zasady fair play, propagowanie zdrowego stylu życia, kreatywne myÅ›lenie, motywacja, a nade wszystko dobra zabawa i uÅ›miechy na twarzach zawodników – to najważniejsze laury Olimpiady dla Przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublinie.

Na koniec każdy z uczestników Olimpiady otrzymaÅ‚ pamiÄ…tkowy medal, a opiekunom grup pani dyrektor Urszula WesoÅ‚owska wrÄ™czyÅ‚a dyplomy jako podziÄ™kowanie za wzorowe przygotowanie drużyn.

Organizatorami Olimpiady dla Przedszkolaków byli:

Wicedyrektor Agnieszka Adamczyk-Syta, Anna Koter, Małgorzata Siodłowska, Karolina Jach, Dorota Kloc- Tuchalska, Agnieszka Bakalarz i Mariola Kubić