2023-11-08 13:30:45

7 listopada 2023 r. nasze przedszkolaki obchodziÅ‚y DzieÅ„ Zdrowego Åšniadania. Z tej okazji przypomnieliÅ›my, jak ważnÄ… rolÄ™ peÅ‚ni Å›niadanie w codziennej diecie oraz co powinno zawierać, żeby byÅ‚o wartoÅ›ciowe. Dzieci utwierdziÅ‚y siÄ™ w przekonaniu, że Å›niadanie to najważniejszy posiÅ‚ek dnia. DziÄ™ki niemu majÄ… energiÄ™ do nauki, lepiej koncentrujÄ… siÄ™ podczas zajęć i majÄ… siÅ‚Ä™ do zabawy. Tego dnia dzieci samodzielnie przygotowaÅ‚y swoje Å›niadanie. Na stole królowaÅ‚y produkty, takie jak: wÄ™dlina, ser, krojone warzywa, masÅ‚o oraz chleb, z których zostaÅ‚y przygotowane pyszne i zdrowe kanapki. NastÄ™pnie dzieci skonsumowaÅ‚y swoje Å›niadanko. Każdy przedszkolak już wie, że od najmÅ‚odszych lat powinien dbać o prawidÅ‚owe nawyki żywieniowe – zaczynajÄ…c każdy dzieÅ„ od peÅ‚nowartoÅ›ciowego posiÅ‚ku.

Dorota Kloc-Tuchalska

Marta Stepień