2023-10-10 10:49:37

Dzień Drzewa w oddziale przedszkolnym

10 października w grupie 0 „a” obchodziliÅ›my Åšwiatowy DzieÅ„ Drzewa. Celem tego Å›wiÄ™ta jest zwiÄ™kszanie Å›wiadomoÅ›ci ekologicznej wÅ›ród dzieci oraz rozwijanie pozytywnego stosunku wobec przyrody i jej ochrony.

Grupa rozpoczęła obchody od spaceru poÅ›ród drzew i uważnej obserwacji ich wyglÄ…du. Przedszkolaki miaÅ‚y okazjÄ™ wypowiedzieć siÄ™ na temat wÅ‚asnych obserwacji przyrodniczych. Dzieci zebraÅ‚y „dary jesieni”, z których uÅ‚ożyÅ‚y w sali przedszkolnej różnego rodzaju drzewa. Podczas zajęć tematycznych, dzieci poznaÅ‚y budowÄ™ drzewa oraz dowiedziaÅ‚y siÄ™, jakie znaczenie majÄ… drzewa dla ludzi, zwierzÄ…t i przyrody.  ZwieÅ„czeniem zajęć byÅ‚o wykonanie w maÅ‚ych zespoÅ‚ach prac plastycznych, przedstawiajÄ…cych „Jesienne drzewa”.

Wychowawcy oddziału przedszkolnego:

Marta Stępień, Dorota Kloc-Tuchalska