2023-09-25 06:35:35

ArtystÄ… można zostać w każdym zawodzie – dekoracje ciastek

21 wrzeÅ›nia 2023 roku uczniowie klasy 6b uczestniczyli w warsztatach pt. „ArtystÄ… można zostać w każdym zawodzie – dekoracje ciastek” organizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. ZajÄ™cia odbyÅ‚y siÄ™ w ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Chemicznych i PrzemysÅ‚u Spożywczego w Lublinie

Warsztaty  miaÅ‚y na celu zaprezentowanie etapów sporzÄ…dzania ciasta kruchego, kremu bita Å›mietana oraz narzÄ™dzi, urzÄ…dzeÅ„ i drobnego sprzÄ™tu cukierniczego, za pomocÄ… których powstajÄ… wyroby cukiernicze, a także efektowne dekoracje.

Uczniowie w trakcie zajęć sami ozdabiali swoje babeczki, po czym mogli je ze smakiem skonsumować. Po warsztatach mieliśmy okazję zwiedzić budynek szkoły, obejrzeć jak wyglądają pracownie przedmiotowe oraz w jakich warunkach pracują i przyuczają się do zawodu uczniowie tamtejszej szkoły.

Jolanta Jurkowska