2023-10-18 10:37:30

Z wizytÄ… na Wystawie "PokochajMy AfrykÄ™"

17 października, w ramach zajęć Å›wietlicowych, uczniowie kl. 3 b udali siÄ™ do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, w której zorganizowana jest wystawa pt: "PokochajMy AfrykÄ™". W wielu pomieszczeniach Biblioteki mieliÅ›my okazjÄ™ nie tylko oglÄ…dać, ale również dotykać eksponatów, które zostaÅ‚y udostÄ™pnione na potrzeby Wystawy przez Ojców Misjonarzy i Siostry Misjonarki Afryki. DowiedzieliÅ›my siÄ™ wiele o codziennym życiu i kulturze mieszkaÅ„ców afrykaÅ„skich krajów, podziwialiÅ›my rÄ™cznie wykonane zabawki, przedmioty codziennego użytku i wytwory sztuki.

"Ani ludzi, ani świata nie widzimy takimi, jakimi są, ale takimi, jakimi widzieć się nauczyliśmy" (S. Pacek) Dziękujemy Organizatorom Wystawy za pokazanie nam piękna Afryki!

Dominika Dołęga i Dorota Kołsut