2023-10-23 09:58:58

Åšlubujemy!

TradycjÄ… naszej szkoÅ‚y jest coroczna uroczystość Å›lubowania i pasowania na ucznia. W tym roku odbyÅ‚a siÄ™ 23 października. PierwszoklasiÅ›ci zaprezentowali program artystyczny przygotowany z wychowawczyniÄ… PaniÄ… MariolÄ… Kubić i nauczycielkÄ… jÄ™zyka angielskiego PaniÄ… BeatÄ… GrabowskÄ…. Pokazali, że potrafiÄ… piÄ™knie Å›piewać i recytować wiersze. W podniosÅ‚ej atmosferze, gÅ‚oÅ›no i z przekonaniem, powtarzali sÅ‚owa Å›lubowania obiecujÄ…c „na każdym kroku - w domu, w szkole i na ulicy pracować nad sobÄ…”, czyli  rzetelnie wypeÅ‚niać obowiÄ…zki, swoim zachowaniem i naukÄ…, sprawiać radość rodzicom, nauczycielom, godnie reprezentować szkoÅ‚Ä™, a w przyszÅ‚oÅ›ci „wyrosnąć na dobrego czÅ‚owieka”.  Pani dyrektor Urszula WesoÅ‚owska dokonaÅ‚a symbolicznego pasowania na ucznia. Wielkim oÅ‚ówkiem, jak czarodziejskÄ… różdżkÄ…, dotykaÅ‚a ramion maÅ‚ych podopiecznych. O zÅ‚ożonej przysiÄ™dze bÄ™dÄ… uczniom przypominać dyplomy i legitymacje szkolne, które  wrÄ™czyÅ‚a pani wicedyrektor Agnieszka Adamczyk – Syta. Nie obyÅ‚o siÄ™ bez pamiÄ…tkowych zdjęć. NastÄ™pnie dzieci udaÅ‚y siÄ™ na owocowo-ciasteczkowy poczÄ™stunek zorganizowany przez rodziców. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiÄ…zków szkolnych.