Nie pamiętasz hasła? Załóż nowe konto

Laboratium przyszoci

2023-06-19 18:00:26

Projekt „Uczeń i Uczennica Przyszłości”

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły w składzie: Antonina Abramiuk, Nikola Jach, Karolina Kołkowska, Kajetan Łazuka, Michał Stolarz oraz Maksymilian Wąsik uczestniczyli w projekcie „Uczeń i Uczennica Przyszłości".

Celem projektu było wsparcie rozwoju kompetencji oraz umiejętności technicznych uczniów i uczennic, m.in. przy wykorzystaniu sprzętu zakupionego przez szkoły w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży – „Laboratoria Przyszłości" tj. drukarek 3D z akcesoriami, mikrokontrolerów z akcesoriami, stacji lutowniczych oraz sprzętu audiowizualnego. W kolejnych etapach projektu nasza drużyna odbyła wizyty studyjne w siedzibach lubelskich przedsiębiorstw (Fundacja Rozwoju Designu LuCreate oraz SIPMA), które na co dzień w swojej działalności wykorzystują rozwiązania high-tech'owe lub tworzą zaawansowane technologie. W ramach projektu zaplanowano również warsztaty z technik autoprezentacji oraz realizację konkursu pt. „Lublin – moje miasto przyszłości", do którego oczywiście nasza drużyna „TRÓJKA PRZYSZŁOŚCI” przyłączyła się.

Dnia 15 czerwca odbyła się gala finałowa projektu „Uczeń i Uczennica Przyszłości”, podczas której nasi uczniowie zaprezentowali w formie makiety swoją wizję Lublina, miasta przyszłości.

Link do artykułu: link