2023-10-24 10:26:03

Kosmiczne warsztaty programowania dla Przedszkolaków

Code Week 2023.

23 października 2023 roku mieliÅ›my w naszej szkole wyjÄ…tkowych goÅ›ci. Zaproszenie na kosmiczne warsztaty programowania przyjęła od nas „Grupa Å»abki” z Przedszkola Integracyjnego nr 39 w Lublinie. Spotkanie zorganizowane zostaÅ‚o w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Część wstÄ™pna warsztatów to „kodowanie na dywanie”, natomiast gÅ‚ównym celem zajęć byÅ‚a nauka programowania w aplikacji Scottiie Go!. WykorzystujÄ…c tablety oraz puzzle dzieci miaÅ‚y za zadanie przeprowadzić maÅ‚ego kosmitÄ™ przez labirynt. Gratulujemy uczennicom klasy 6b, które Å›wietnie wspieraÅ‚y maÅ‚ych przedszkolaków. ByÅ‚ również wspólny taniec, prezentacja druku 3D, a na zakoÅ„czenie każdy otrzymaÅ‚ pamiÄ…tkowy breloczek. To byÅ‚o wyjÄ…tkowo miÅ‚e spotkanie.

Jolanta Jurkowska

Małgorzata Śliczniak