Nie pamiętasz hasła? Załóż nowe konto

Laboratium przyszoci

2023-12-10 15:49:49

„Mikołajki” w oddziale przedszkolnym

W grupie 0 „a” dnia 6 grudnia 2023r. odbyły się warsztaty mikołajkowo-kulinarne z towarzyszącym akcentem przyrodniczym. Podczas zajęć dzieci poznały wiele ciekawostek, dotyczących życia kotów, dowiedziały się również, jak to się stało, że dziki kot został udomowiony. Prawdziwego kota mogły zobaczyć i dotknąć.

Dzieci wysłuchały bajki o „Czarownicy Petroneli”, zapamiętując z niej hasło „jak u czarownicy”, które wypowiedziane na głos ma przypominać o przybraniu prawidłowej postawy podczas siedzenia.

Współpracując w grupie, dzieci wykonały chatkę z piernika, której części były połączone gęstym lukrem, a wykończeniem kolorowe słodkości.

W pachnącej przyprawami korzennymi atmosferze, każdy samodzielnie ozdabiał babeczkę. Najmilszą częścią warsztatów była oczywiście degustacja.

Święty Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z grupy 0 „a” i zostawił dla wszystkich niespodzianki, zaskoczenie i radość dzieci była nie do opisania, Te Mikołajki z pewnością zapamiętamy na długo.